"Społecznicy w Sieci" to próba nowatorskiego podejścia do edukacji medialnej i obywatelskiej grupy 20 osób – Śląskich aktywistów społecznych, którzy podejmują wspaniałe inicjatywy lokalnie, ale nie są wstanie zbudować społecznego poparcia dla swoich idei w Internecie, ze względu na brak teoretycznej i praktycznej wiedzy z tego zakresu oraz ze względu na niewielkie umiejętności informatyczne.

zobacz więcej


Nowoczesna, rozpoznawalna, wiarygodna – taka może być Twoja fundacja lub stowarzyszenie.

Wziąłeś już udział w Wiosennej Akademii Nowych Mediów, a teraz przygotuj pomysł na akcję promującą Twoją inicjatywę społeczną. Ze zgłoszeń 3-osobowe jury wybierze 1 dobry pomysł, który zostanie przygotowany do realizacji przez specjalistę, dofinansowany kwotą max. 400,00 PLN, i zrealizowany.

Jesteś zainteresowany? Chcesz wzbogacić swoją inicjatywę i ja wypromować?

Zgłoś pomysł już dzisiaj!

zobacz więcej


W inieniu Fundacji NoDrama zapraszamy na spektakl Teatru Forum pt. CYBERHOLIK.

Projekt o tym samym tytule ma na celu profilaktykę uzależnień od gier i Internetu w szkołach głównie na terenie miasta Katowice. Spektakl finałowy dla rodziców i mieszkańców zostanie wystawiony 2 czerwca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” o godz. 18.00.

zobacz więcej


Nowoczesna, rozpoznawalna, wiarygodna – taka może być Twoja fundacja lub stowarzyszenie. Wiemy, jak ważna jest umiejętność biegłego posługiwania się nowymi mediami w NGO’s. Przygotowaliśmy szkolenie i program realizacji akcji promującej inicjatywę społeczną, które trafia w punkt potrzeb trzeciego sektora.

Wiosenna Akademia Nowych Mediów to intensywny kurs, wypełniony praktyczną wiedzą oraz inspirującymi case studies. W trakcie 4 dni szkoleniowych dowiesz się m.in. jak zaplanować niestandardową akcję promującą inicjatywę społeczną, jak włączyć elementy grywalizacji do działań społecznych, a także jak pisać, żeby być czytanym.

Po cyklu szkoleniowym chętni, będą mogli wziąć udział w konkursie na akcję promującą ich inicjatywę, w którym będzie można wygrać indywidualne wsparcie tutora w lepszym dopracowaniu swojego pomysłu oraz wsparcie finansowe na jego realizację.

Jesteś zainteresowany? Zapisz się już dziś!

zobacz więcej


Drodzy przyjaciele, w imieniu organizatora imprezy - Stowarzyszenia Nasz Wodzisław zapraszamy na Wodzisławski Festiwal Kuglarzy. Zeszłoroczna premiera okazała się być, sukcesem więc  Stowarzyszenie Nasz Wodzisław podjęło się realizacji  tego Festiwalu w tym roku również :)

 

zobacz więcej