Projekt Zabrzańskiego Stowarzyszenia Droga pt.: „Młodzi Gniewni u źródeł demokracji” był nowatorskim podejściem do edukacji obywatelskiej i medialnej. Jednym z celów projektu był rozwój młodzieży i wzrost ich wiedzy z zakresu uwarunkowań społeczno-politycznych, w jakich znajduje się Polska. W projekcie były też poświęcone bloki dotyczące tego, jak działa samorząd i jak można wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Zapoznajcie się z tym tekstem i sprawdźcie, jak możecie wdrożyć efekty projektu w Waszych placówkach i organizacjach.

zobacz więcejW dniu 22 września 2020 r. w Śląskiej Sieci 3 sektora odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia. Na Walnym oprócz ciekawej dyskusji przyjęliśmy sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2019 r.

zobacz więcej


W kwietniu 2020 r., gdy w Polsce było coraz więcej przypadków zakażeń wirusem COVID-19, cała Polska szyła maseczki, a ceny przyłbic osiągały kosmiczne ceny, Śląska Sieć 3 sektora zawnioskowała do Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich o przyznanie dotacji na zakup drukarki 3D. Na tej drukarce chcieliśmy wydrukować 500 przyłbic i rozdać je organizacjom pozarządowym pracującym z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej.

zobacz więcej


Marzec 2020 r. był dla organizacji pozarządowych jednym z trudniejszych miesięcy. 13 marca okazało się, że nie można prowadzić działań offline. A pod koniec miesiąca przedstawiciele organizacji pozarządowych zrozumieli, że sytuacja długo nie wróci do normy, a przyszłość jest niepewna. Jednocześnie pojawiło się dużo oddolnych inicjatyw nieformalnych, które zrobiły więcej dobrego niż niejedna organizacja. Co można było zrobić w takiej sytuacji? Nauczyć się drukować, bo druk 3D to technologia przyszłości!

zobacz więcej